Ştiţi bancu’ cu patrula ? ( 4 la 1 ) :))

23 Oct

Stiti bancu cu patrula ??

4 La 1 cu acest scor au fost invinsi dinamovisti aseara in deplasare la Istanbul . Turcii au deschis scorul in minutul 32 prin reusita lui Kewell , in minutul 42 Keita a dublat avantajul turcilor scorul devenind 2-0 , nici nu bine a inceput repriza secunda iar turcii si-au marit avantajul fata de Dinamo facand 3-0 prin reusita lui Shabani Nonda . Si pentru ca turcii sa isi asigure o victorie limpede in minutul 59 Elano transforma lovitura de la 11 metri si scorul devine 4-0 , golul de onoare al lui Dinamo a venit in minutul 62 cand N’Doye a reluat cu capul in 5 metri mingea centrata de Gabi Tamas. Dupa un meci cu multe ratari pentru Dinamo scorul se termina 4-1 si dinamo ramane a treia clasata in grupa F a Ligii Europa cu 3 puncte.

Meci frumos si pentru Steaua aseara in Ghencea

Desi au pierdut cu 0-1
printr-un gol din offside stelisti au facut un meci foarte bun in repriza a2a . Portarul Zapata a fost laudat de vedetele Fenerbahce-ului , Roberto Carlos a spus ca isi aduce aminte de Banel , dar laudele lui s-au indreptat mai mult spre portarul Stelei Zapata. Fara victorie in nici un meci din grupele Europei League Steaua Ramane ultima clasata cu 2 puncte.

Meci cu ghinion si pentru Cfr Cluj , acestia pierzand cu 2-0 pe terenul Spartei .

Singuri care au luat un punct au fost Timisorenii care au facut egal cu Anderlecht acasa , scorul fiind de 0-0.