Am mai pierdut o calificare

10 Dec

Cu parere de rau in suflet din pacate nici anul acesta nu avem o echipa romaneasca in Primavara UEFA CHAMPIONS League . Unirea a pierdut ultimul meci din grupele Ligii Campionilor cu scuroul de 3-1 in fata celor de la VFB STUTTGART . Romanul Ciprian Marica a deschis scorul in minutul 5 al partidei dand un gol cu capul in poarta celor de la Unirea Urziceni , urmand ca apoi 3 minute mai tarziu scorul sa se distanteze 2-0 pentru Stuttgart printru-n gol marcat de Trasch.C , si pentru ca victoria celor de la Stuttgart sa fie sigura acestia si-au asigurat victoria in minutul 11 scorul devenind 3-0 pentru gazde , iar Urziceniul pierde singurele sanse de calificare in primavara Uefa Champions League 2010 mergand astfel in primavara Europa League . Singurul gol al Urziceniului a venit la un minut dupa startul reprizei secunde iar Semedo urmand sa marcheze pentru 3-1 . Sa speram ca Urziceniul va avea mai mult noroc in primavara Europa League , BRAVO URZICENI pentru tot ce ai facut in Champions League fiindca ai pornit cu sanse 0 .